AJANSIMIZ VE BİNGÖL ARICILAR BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİYLE BİNGÖL BALI TANITILDI
2017-03-02 09:38:18

Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği Fırat Kalkınma Ajansının desteğiyle Üreticiden Tüketiciye İstanbul Bal ve Arı Ürünleri 2017 Fuarı’na katılarak, Bingöl yayla balının tanıtımını yaptı.

İstanbul Şişli Harbiye Askeri Müzesinde düzenlenen Üreticiden Tüketiciye İstanbul Bal ve Arı Ürünleri 2017 Fuarına Türkiye’nin her yerinden üretici birlikleri, bal ve arı ürünleri firmaları yoğun ilgi gösterdi. Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği de dünyanın bir numaralı yayla balı olan Bingöl yayla balını tanıttı.

İstanbul Bal ve Arı ürünleri Fuarına Bingöl Valiliği ve Fırat Kalkınma Ajansının desteğiyle katıldıklarını söyleyen Arıcılar Birliği Başkanı Üzer, “Sayın Valimiz fuarda bizi yalnız bırakmadı ve fuarda standımıza katılarak bizleri onurlandırdı. Sürekli Bingöl üreticisine destek olan sayın Valimiz Yavuz selim Köşger’in bu duyarlılığı diğer üretici birlikleri tarafından da takdirle karşılandı. Bingöl Arı Yetiştiricileri Birliği olarak sayın valimize bize bu ayrıcalığı yaşattığı için minnettarız” dedi.

“BİNGÖL YAYLA BALINA YOĞUN İLGİ OLDU”

Bingöl yayla balının tanıtımını yapmak için her yıl bu tür fuara katıldıklarını belirten Üzer, “Yönetime geldiğimizden beri tanıtımı çok önemsiyoruz. Her geçen yıl Bingöl yayla balına ilginin artarak devam ettiğini görüyoruz. 2017 fuarında en başarılı stant olarak seçildiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Standımıza olan yoğun ilgi sebepsiz değil, bu ilginin Bingöl yayla balının kalitesinden kaynaklandığını rahatlıkla söyleyebilirim. Fuarda çok ciddi olumlu tepkilerle karşılaşıyoruz.  Bingöl yayla balı İçin tüketicilerin ‘Bu balın tadı çok farklı,  diğer ballara benzemiyor, çok tatlı değil’ gibi ifadeleri ile karşılaştık. Bu da Bingöl yaylalarında yetişen ve Bingöl yayla balına tadını veren endemik bitkilerden kaynaklanıyor. Şunu da belirtmek isterim ki Bingöl halkının desteğini daima yanımızda görüyoruz ve halkımızın bu desteklerinin devamını da bekliyoruz. Bu yüzden Bingöl halkına da minnettarız” diye konuştu.